Reshoper 2020 - veletrh

Letem světem z letošního Reshoperu

Co přinesl z našeho pohledu Reshoper 2020? Přečtěte si naše postřehy a tipy, které vám pomůžou zefektivnit vaši práci.

Renata Novotná

Organizačně byl Reshoper skvěle připravený a nechybělo nic. Od hladkého vstupu bez front, jednoduchých vstupenek, šatny i občerstvení. Služeb, které usnadňují a zefektivňují práci e-shopů tam bylo tolik! Do tipů vybírám ty, které mě nejvíc zaujaly.

Freelo

Nemůžu nezmínit námořníky z aplikace na řízení úkolů v týmu. Freelo znám dlouho a nejednoho e-shopaře, se kterým jsem se na Reshoperu bavila, jsem ke stánku poslala. Protože neznám lepší náplast na bolest typu: „Už nevíme, kdo co v týmu přesně dělá, naše spolupráce je těžkopádná a vázne nám komunikace.“ Největší výhodu, kromě zákaznické podpory, vidím v jednoduchém přehledu priorit napříč projekty, kdy nemusíte překlikávat mezi jednotlivými projekty, abyste si někam vedle museli vypisovat, co v každém z nich zrovna hoří. Takže to taky omrkněte a nebojte se použít náš slevový kupon RENATAN10, se kterým dostanete 10% slevu na první rok používání. 

Top-obaly.cz

Parta asi 20 lidí z Moravy, kteří dokáží vyrobit, na co si jenom vzpomenete. Zaujali mě především svou přirozeností, moderním stánkem a filosofií. Ekologie je pro ně důležitá, a tak, možná trochu nemarketingově tvrdí, že místo dovážení super eko obalů se zaměřme na recyklaci těch, které máme, a posílejme je dál. To, co slibují, tedy kvalitní obaly, super rychlé dodání a fér ceny, jim věřím na 100 %. A na jednom místě u nich seženete opravdu všechno. A co nemají, umí vyrobit.

Balíkobot

Služba, kterou můžete integrovat s většinou e-shopových platforem. Slibují úsporu až 36 % času na vyřizování objednávek a tak, jak jsme si s nimi povídaly, to dává hodně smysl. Na pár kliků vyřešíte štítky, soupis pro dopravce i informování dopravce, změny atd. A co mně přišlo hodně super, že díky takové rychlosti stihnete vyexpedovat pár objednávek dřív, než řidič naloží to, co jste pro něj měli přichystané. Můžete tím hodně zrychlit dodání zákazníkům, což většina ocení.

Quant systém

Je to řešení primárně pro retailové řetězce, ale to, jak umí usnadnit a zpřesnit práci se změnami na jednotlivých pobočkách, mě dostalo. V retailu se moc nevyznám, tak dost možná říkali něco, co je pro ostatní běžná věc, ale došlo mi, jak vlastně obtížné musí být uřídit změny ve skladbě produktů v policích nebo cenách zboží, cenových akcích apod., pokud máte řetězec se 200 pobočkami. Tenhle systém to umí hodně zjednodušit, podporuje centrální řízení a lidem na pobočce předává vždy pro ně aktuální info. Koukněte na jejich stránky, mají to tam dobře popsané.

Skvělá byla i sekce poradců, kde jste se mohli zadarmo poradit s experty v různých oborech od práva, přes online marketing až po UX řešení.

Po skončení veletrhu a konference proběhly internetem ještě slidy z několika přednášek, přičemž bych vypíchla hlavně tu Honzy Kvasničky o strategii v e-shopech, protože tam zmiňuje hodně potíží, se kterými pracujeme v e-shopech i my.

Zajímavá mi přišla i ta Jendy Perly o budoucnosti e-commerce. Hodně k zamyšlení.

Reshoper 2020

Michaela Tréglová

Reshoperu jsem se zúčastnila v premiéře a rozhodně to stálo za to. Počínaje obsahově kvalitní prezentací na webu, přes perfektní komunikaci se zaregistrovanými účastníky až po organizaci na místě. Velmi mile mě např. překvapilo opětovné zaslání vstupenky do e-mailu cca 15 minut před začátkem samotné akce. Jeden by řekl, že je to prkotina, ale vzhledem k tomu, že jsem se na Reshoper registrovala už loni na podzim a příchozí vstupenka mi zapadla kdesi v historii inboxu, vnímám tenhle jeden úkon jako velmi prozákaznický a předvídavý. 

Kromě výše zmíněných tipů chci ještě zmínit hlavně různé automatizační aplikace. Ostatně slovo automatizace jsme tady viděly na každém kroku. 

Integromat

Platforma pro automatizaci procesů, které zvládnete udělat sami na pár kliků. S jeho pomocí propojíte různé aplikace mezi sebou, aniž byste nutně museli umět programovat. Rutinní práci si díky němu můžete zjednodušit. Sami si dokážete nastavit párování faktur, zautomatizovat komunikaci se zákazníkem nebo zákaznickou podporu. Vybírat můžete z desítek aplikací

Trivi

Charakterizovala bych ji jako takovou “automatizovanou” účetní, která pracuje výhradně on-line. Navíc je možné ji propojit se Shoptetem, technicky se dá vyladit i s dalšími krabicovými řešeními pro e-shopy. Funguje na principu nastavení automatizací účetních procesů, což samozřejmě šetří e-shopům čas. Sami si vyvíjí technologii, kterou nazývají “Optical Character Recognition”. Ta je schopná např. snímat konkrétní informace přímo z elektronických dokladů, takže odpadá přepisování dat a hlavně se snižuje pracnost a chybovost.

Brani.cz

Další z automatizačních aplikací, která usnadňuje práci napříč různými činnostmi, se kterými se v e-shopu potkáváte. Na jedné straně automatizuje transakce, které se týkají příchozích objednávek, na straně druhé zajistí např. operativní objednávání zboží u dodavatelů, aniž byste museli přímo vypisovat objednávky. Jelikož je řešení připraveno i pro integraci do Shoptetu, veškeré změny v naskladňování položek lze provádět hromadně. 

Ecomail

Tahle aplikace je už celkem zavedená platforma mezi e-mailingovými providery. Oceňuji, že komunikuje jako jedna z mála podobných platforem česky. Není to jen rozesílač e-mailů na vaše kontakty, ale čím dál víc se věnuje i nástrojům pro multikanálovou komunikaci. Propojíte ho s Facebookem i Instagramem. Dá se integrovat do vícero krabicových řešení pro e-shopy. Co mi přijde zajímavé, pracují i s umělou inteligencí. Při odesílání newsletterů využívají zákaznických dat z historie a zařazují do nich produkty, které budou zákazníka pravděpodobně zajímat nejvíce. Větší šance pro váš vyšší obrat. 

Behavee

Tohle je software, který dokáže spravovat celý váš marketing na jednom místě. Mapuje, odkud k vám zákazníci přichází, analyzuje jejich chování a vyhodnocuje ho. Na základě těchto analýz pak vytváří profil zákazníka, personalizuje pro něj nabídky a vytipovává zboží, které se vám vyplatí inzerovat. Všechna data jsou navíc v reálném čase. 

V rámci partnerských přednášek mě zaujala právě prezentace Tomáše Wiesnera z Integromatu s praktickou ukázkou nastavení vybraných automatizací. Zajímavá byla i přednáška Lubomíra Veselého z GRiT, který mluvil vyloženě o nástrojích automatizace firemních procesů v e-shopu konkrétně pro elektronizaci dokladů, řízení skladu a zpracování přijatých faktur. 

E-commerce se neustále vyvíjí, a to velmi dynamicky, takže je fajn sledovat trendy. Reshoper je praktický prostředník, který přesně tyhle trendy dokáže přinést. A proto už teď víme, že dorazíme i za rok. Třeba se tentokrát potkáme rovnou v poradenské zóně. 😉 

A nebo i dřív. Stačí nás kontaktovat na obe@smart-shortcut.cz.

Ing. Renata Novotná, U Zlatého potoka 252, 251 63 Kunice, IČO: 05963915

Ing. Michaela Tréglová, Zahradní 402, 511 01 Turnov, IČO: 74824279

Copyright © 2019 smart-shortcut.cz | Webdesign Tomáš Kopecký.